Dnes je 19. dubna 2024, svátek slaví Rostislav

Obecní knihovna v Klementinu

Aktuality13. října 2016Administrátor

Přesně po deseti letech naše Obecní knihovna stanula opětovně v Zrcadlové kapli Klementina v NK ČR při oceňování klání Knihovna roku.

Tehdy, v roce 2006 jsme získali za účasti ministra kultury Martina Štěpánka od SKIPu ČR (Svaz knihovníků a informačních pracovníků), jehož jsme dlouholetým členem, Čestné uznání - Za trvalé výrazné obohacování kulturního života v místě.

Letos, v roce 2016 naše knihovna získala:

Ocenění - Za cílevědomou podporu čtenářské gramotnosti a profesionální koncepční práci s uměleckou literaturou pro děti.

Za účast ministra kultury Mgr. Daniela Hermana a guru dětských knihovníků - Zlaty Houškové, která pochválila knihovnu za nebývalé a statečné zpracovávání autorské, umělecké literatury, se kterou se za svou celoživotní praxi nesetkala jsme nebývale vděční a pyšní.